לקוחות נכבדים! עקב החלטת הממשלה על אי קיום מופעי תרבות ופנאי משרדינו עובדים במתכונת מצומצמת עד הודעה חדשה.
לצערנו לא ניתן לטפל בו זמנית בכל הביטולים, לכן תהליך ביטול ההזמנות יבוצע בהדרגה קרוב למועד של כל מופע.
כל הפניות בכתב בלבד באמצעות קישור יצירת קשר עם הנהלת האתר בתחתית הדף. עמכם הסליחה.
גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

הצגות

תיאטרון בית ליסין - אוסלו

ארכיון תאריך: 27 נובמבר 2018 - 18 ספטמבר 2019

משך: שעה ו-40 דקות

האם אפשר לקחת אירוע היסטורי מכונן, דרמטי ושנוי במחלוקת כמו הסכם אוסלו, שממשיך לתת את אותותיו ולדמם בלבה של החברה הישראלית, ולהפוך אותו ליצירת תיאטרון מותחת ומרגשת? המחזאי האמריקאי ג'יי טי רוג'רס עמד במשימה באופן מבריק – ובחר לבנות את המחזה סביב שתי דמויות לא לגמרי צפויות בהקשר הישראלי-פלסטיני: זוג דיפלומטים נורווגים – טריה לרסן ומונה יול. עבודתו של רוג'רס מבוססת על תחקיר מעמיק, שלו הוא העניק נפח וחיות כשהוסיף קורטוב של קומדיה ודרמה. המחזה זכה בפרס "טוני" היוקרתי. אבישי מילשטיין תרגם את המחזה לעברית ואילן רונן ביים אותו בדגש על הנופך האנושי.

"החשודים המיידיים" – יצחק רבין, ביל קלינטון ויאסר ערפאת נותרים דווקא מחוץ להתרחשות במחזה, שמתרכז כולו במאחורי הקלעים – ולכן מצליח להימנע מקלישאות פוליטיות. "אני מודה של'אוסלו' הלכתי בחשש גדול", כותב מבקר התיאטרון של "וואלה!" דוד רוזנטל. "למי יש כוח עכשיו לעוד מחזה על רבין, ערפאת והסכסוך הזה שאנחנו פוגשים בכל דקה במהלך היום? מי רוצה לשמוע שוב על שיחות שלום, שכנראה כבר לא יגיע בימינו? אלא שמכיוון שהמחזה הזה מתייחס יותר לדרגים האנושיים מאשר לפוליטיים, הכול נראה... ובכן, יותר אנושי".

ואילו מבקרת התיאטרון של "הארץ" ננו שבתאי קובעת שמדובר ב"הצגה חשובה, שראוי היה שתיכנס לתוכנית הלימודים". המבקרים מהללים את המשחק של לירון ברנס ולימור גולדשטיין המגלמים את שתי הדמויות העיקריות – לרסן וזוגתו. גם רסאן עבאס (כוכב סרטו התיעודי של העיתונאי שלומי אלדר) המגלם את אחמד קריע (אבו עלא) זוכה לשבחים מיוחדים. "הוא שחקן בעל נוכחות גדולה וחמה, ספונטני וטבעי מאוד", כותבת ננו שבתאי. "למי שצפה בסרטו של אלדר — מרתק לראות את הפער בין הייאוש המוחלט של עבאס כפלסטיני, כאדם פרטי, לבין הדמות אותה הוא מגלם פה, שאמנם היא ספקנית אך גם מלאה ציפיות ותקווה".

מאת: ג'יי. טי. רוג'רס
תרגום: אבישי מילשטיין
בימוי: אילן רונן
תפאורה ווידאו: ניב מנור
תלבושות: אורן דר
מוסיקה: אלברטו שוורץ
תאורה: זיו וולושין

משתתפים: לירון ברנס, לימור גולדשטיין, עדי גילת, אילן דר, רועי ויינברג, שהיר כבהא, חי מאור, דב נבון, ישראל קוג'ינסקי, עופר רוטנברג, אורי שילה
 

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter